0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

SERÇEV Farkındalık Festivaline Davetlisiniz

SERÇEV Farkındalık Festivaline Davetlisiniz

İlkini Gerçekleştirdiğimiz SERÇEV Farkındalık Festivali’ne Davetlisiniz!

20 Yıldır Ankara’da bulunan merkezinden; serebral palsili bireyler için çalışmalarını sürdüren SERÇEV 14-15 Mayıs tarihlerinde Engelliler Haftası kapsamında ilkini gerçekleştireceği SERÇEV Farkındalık Festivali’nde birbirinden keyifli stantlar ve çeşitli etkinlikler ile Çukurambar’da bulunan SERÇEV Engelsiz Oyun Parkı’nda Ankaralılarla buluşmaya hazırlanıyor!

Festivalin ilk günü ,14 Mayıs Cumartesi, serebral palsili bireylerin bir günlük temsili askerlik kına eğlencesi de yapılacaktır. Engelliler Haftası kapsamında her sene engeli olan bireyler, ‘Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni’nde bir günlüğüne dahi olsa askerlik vazifesini yerine getirmekte ve engeli olan bireylere terhis belgeleri verilmektedir. Bu sene 18 serebral palsili gencimiz temsili askerliğe katılacaktır. Askerlik çağı gelmiş serebral palsili bireylerimizin ve ailelerinin bu duyguyu tatması amacıyla SERÇEV olarak, 2009 yılından itibaren her sene Dernek merkezimizde askerlerimiz, ailelerimiz ve gönüllülerimizle bir araya gelerek askerlik kınası gerçekletşriyoruz. Askerlerimize kına yakıyor ve müzik eşlilğinde hep birlikte keyifli vakit geçirmeye önem veriyoruz. SERÇEV olarak askerlerimizi yemin töreni günü birliklerine konvoy eşliğinde götürüyor ve teslim ediyoruz. Kına etkinliğimiz saat 12.00’da başlayacak olup 16.00’a kadar devam edecek; askerlerimizin birliklerine teslimi ise 16 Mayıs sabahı gerçekleşecektir.

Engelliler Haftası kapsamında gerçekleştireceğimiz bu anlamlı Festival boyunca çeşitli girişimcilerin el emeği tasarım ürünlerini sergileyeceği stantlar da konuklarımızla buluşacaktır. 2 gün boyunca 12.00 – 19.00 saatleri arasında SERÇEV Engelsiz Oyun Parkı’nda ziyarete açık olacak SERÇEV Farkındalık Festivali’ne katılımlarınız ve duyurumuza katkı sağlamanız bizleri çok mutlu edecektir.

 

Bir yanıt yazın