0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

EDİÇO (Epilepsiye Direnen Çocuklar Derneği) derneğimizi ziyaret etti

EDİÇO (Epilepsiye Direnen Çocuklar Derneği) derneğimizi ziyaret etti

Deprem sonrası süreçte birlikte hareket ettiğimiz ve afet bölgesindeki faaliyetlerimizde bizlere katkı sunan Epilepsiye Direnen Çocuklar Derneği, derneğimizi ziyaret etti.

Engelli Çocuk Hakları Ağı üyesi, EDİÇO-Epilepsiye Direnen Çocuklar Derneği afet bölgesindeki deneyimlerini SERÇEV ‘e aktardı. 

EDİÇO, Epilepsiye Direnen Çocuklar Topluluğu olarak 2019’da başladığımız yolculuğa bugün dernek olarak devam etmektedir. Dirençli epilepsisi olan çocuklarımızın sağlık, eğitim ve sosyal haklarını dile getirmek, aileleri bilinçlendirmek, tedavilere ulaşılabilirliğini kolaylaştırmak için faaliyetlerde bulunmaktadır.

Her alandaki ayrımcı uygulamaların giderilmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması için çabalamaktadır.

Epilepsiye Direnen Çocuklar Derneği ile deprem sonrası neler yaptıklarını, sahadaki faaliyetlerini ve gözlemlerini konuştuk.

Epilepsi hastası çocuklar ile direkt temas ederek, ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışan Epilepsiye Direnen Çocuklar Derneği üyeleri sahada yürüttükleri etkili faaliyetler sonucu elde ettikleri çıktıları SERÇEV ile paylaştılar. Birlikte neler yapabileceğimize yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın