0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

Serebral Palsili Bireylerle Hipoterapi Projesi Tanıtım Videosu

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

 

Tanıtım Videosu Türk Binicilik Spor Vakfı Başkanı Merhum Ali Topaloğlu anısına hazırlanmıştır. Rahmetli Ali Topaloğlu’nu sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz…

SERÇEV, Türk Binicilik Spor Vakfı ve Hacettepe Üniversitesi ile yürütülmekte olan hipoterapi projesi kapsamında hipoterapi eğitimleri Çek Cumhuriyeti’nden gelen 2 hipoterapi eğitmeni tarafından verilmiştir. Uygulamanın amacı ülkemize hipoterapi uygulamalarını bilimsel şekilde uygulayabilecek sağlık profesyonelleri kazandırmaktır.

Uygulamalı hipoterapi eğitimleri 10 ocak pazartesi günü başlamış olup 14 ocak Cuma günü tamamlanmış ve eğitimlere 12 sağlık profesyoneli (fizyoterapist ergoterapist, dil konuşma terapisti vb.) Programa SERÇEV üyelerinden 2 aile katılmıştır. 5 günlük eğitim boyunca serebral palsili bireyler günde 2 defa(sabah-öğleden sonra seansları olmak üzere) seansa alınmışlardır. Çalışma 5 serebral palsili birey ile yapılmıştır. İlk gün çocukların hipoterapiye uygunlukları değerlendirilmiş olup serebral palsili bireylerin durumuna göre terapide kullanılacak atların eşleştirmesi yapılmıştır. İkinci günden itibaren hipoterapi seansları başlamıştır. 13 ocak Perşembe günü serebral palsili bireylerin ara değerlendirme yapılıp ilk değerlendirme ile kıyaslanmıştır. Cuma günü son seansla birlikte eğitim tamamlanmıştır.

İlerleyen günlerde serebral palsili bireyler haftada iki seans olarak terapilere devam edilerek 20. seans sonunda tekrar değerlendirme yapılarak proje çıktıları oluşturulacaktır.

 

Event Details
  • Mart 21, 2022

Detaylar

Tarih:
Mart 21, 2022
Etkinlik Kategori: