0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu, Serebral Palsi Futbolu Etkinliği Yapıldı

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu, Serebral Palsi Futbolu Etkinliği Yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu, SERÇEV (Serebral Palsili Çocuklar Derneği) ile birlikte serebral palsili çocuklar için Ankara’da futbol etkinliği düzenlendi. MEV Gökkuşağı Özel Eğitim Okulu’ndaki etkinlik kapsamında futbol sahasının açılış töreni  gerçekleşti.

Etkinliğimize TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Kurul Üyeleri Nalan Ayvazoğlu, Ümran Başar, Hamza Doğan, Musa Çiçek, Alaattin Nalcıoğu, Ayhan Yıldırım, Çankaya Milli Eğitim İlçe Müdürü Ayhan Işık, SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Kırçuval ve MEV Gökkuşağı Özel Eğitim Okulu Müdürü Arif Muzaffer Kul katıldı.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, futbol sahasının açılış töreninde yaptığı konuşmada “Bu sahayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu yaptırdı. Sahaların anlam kazanabilmesi için TFF olarak 17 yıldır olduğu gibi bugün de Sayın Mehmet Büyükekşi’nin önderliğinde engelli futboluna destek veriyoruz. Bugün serebral palsi futbolunun başlangıcının işaret fişeği yakıldı. Paralimpik bir branş olan serebral palsi futbolunun başlatılması konusunda bir adım atmış olduk. MEB’e bağlı bu güzel okulumuzda 250’ye yakın serebral palsili arkadaşımızın futbol oynayarak, hayata daha fazla bağlanmalarını sağlamayı amaçladık.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından yeni sahanın açılış kurdelesini Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Ömer Gürsoy, SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Kırçuval ve serebral palsili çocukların da katılımıyla kesti.

Bir yanıt yazın