0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

TANAP – Doğudan Batıya Engelsiz Hayat Projesi – 2019-2020

TANAP – Doğudan Batıya Engelsiz Hayat Projesi – 2019-2020

Hedefimiz neydi? : Doğudan Batıya Engelsiz Hayat Projesi:Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı(TANAP Projesi) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen, SERÇEV tarafından “Milli Eğitim Bakanlığı” iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı güzergâhındaki 8 ilde “Doğudan Batı’ya Engelsiz Hayat” projesi uygulanmaktadır. Proje kapsamında Kars, Erzurum, Sivas, Yozgat, Ankara, Eskişehir, Bursa ve Edirne illerinde her bir ilde bir (1) okul olmak üzere toplamda sekiz (8) okulun tadilatlarının yapılarak fiziksel olarak erişilebilir hale getirilmesi ve okullara en az bir (1) kaynaştırma, bir (1) özel eğitim sınıfı açılması, açılan sınıfların ihtiyacı olan özel eğitim materyalleri, masa ve sandalyelerin alınarak donatılması, veli bekleme odasının yapılması, destek eğitim odalarının yapılması, okulun bahçesine engelsiz oyun parkının yapılması amaçlanmaktadır. Serebral palsili çocukların gelişim süreçleriyle ilgili fizyoterapist, özel eğitim öğretmenleri ve ailelere seminer verilmesi hedeflenmiştir.

Neler gerçekleştirildi? :

Kars, Erzurum, Sivas, Yozgat, Ankara, Eskişehir, Bursa ve Edirne’de (8) okulun tadilatları yapılarak fiziksel olarak erişilebilir hale getirilmiştir.

Proje kapsamında 8 ilde ihtiyaç sahibi Serebral Palsili çocuklara toplam 186 adet tekerlekli sandalye, 66 adet walker (yürüteç) temini sağlanmıştır.

İl Seminer tablosu ise;

Kars : Aile Katılımcı Sayısı : 83, Eğitimci Katılım Sayısı : 97

Erzurum : Aile Katılımcı Sayısı : 171, Eğitimci Katılım Sayısı : 100

Sivas : Aile Katılımcı Sayısı : 84, Eğitimci Katılım Sayısı : 194

Yozgat : Aile Katılımcı Sayısı : 125, Eğitimci Katılım Sayısı : 221

Ankara : Aile Katılımcı Sayısı : 61, Eğitimci Katılım Sayısı : 302

Eskişehir, Bursa, Edirne pandemi nedeniyle iptal edilmiştir.

Aile katılımcı sayısı toplam : 524.

Eğitimci katılımcı sayısı toplam : 914.