0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

SERÇEV, Engelli Çocuklar İçin Taşıma ve Pozisyonlama Sistemleri Üretiyor

SERÇEV, Engelli Çocuklar İçin Taşıma ve Pozisyonlama Sistemleri Üretiyor

Serebral Palsili Çocuklar Derneğinin (SERÇEV), Çocukların Sağlıklı Büyümesi İçin Pozisyonlama ve Yaşama Katılma Gereçleri Üretimi Projesi düzenlenen programla tanıtıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Çankaya MEB İlçe Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Ankara Ticaret Odası Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz, İDEA Genel Müdürü Gaye Yardımcı, NURUS Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve NURUS Design Lab Baş Tasarımcısı Renan Gökyay, SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Kırçuval, SERÇEV Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Serçev Engelsiz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özkan Nalbant, sevgili öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve umut ışıklarımız sevgili evlatlarımızın katılımı ile Açılış ve Basın Toplantısı gerçekleşti

SERÇEV, ‘Engelli Çocukların Doğru Büyümesi İçin Pozisyonlama ve Yaşama Katılma Gereçleri Üretimi Projesi’, Türkiye’de yüzlerce engelli bireye yardımcı olacak. Projede üretilen özel donanımlı tekerlekli sandalyeler, pozisyonlama ve taşıma gereçleri engelli çocukların günlük yaşamlarında daha rahat ve pratik hareket etmelerini sağlayacaktır. Ayrıca, proje kapsamında yerli üretim gerçekleştirilerek Türkiye ekonomisine de katkı sağlanacaktır.

Bir yanıt yazın