0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

Özel Donanımlı Engelli Çocuk Puseti Başvuruları Açıldı!

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Çocuklar İçin Doğru Pozisyonlama Araç Gereçleri Üretimi Projesi” kapsamında, çocuklarımızın doğru pozisyonda oturmasını ve kolayca taşınmasını sağlayan özel donanımlı-destekli pusetler üretilerek hibe edilecektir. Bu pusetler, çocuklarımızın büyüyüp gelişirken vücutlarında oluşabilecek şekil bozukluklarını önlemeye yönelik özel donanımlara sahiptir.

 

Doğru oturtma ve pozisyonlama ile günlük yaşamda oluşabilecek kas-iskelet problemleri ileride önlenebilecektir. Bu sistemler akülü, elektrikli veya manuel desteksiz tekerlekli sandalye değildir. Başvuruda bulunacak kişilerin 4-24 yaş aralığında ve en fazla 85 kg ağırlığında olmaları gerekmektedir.

 

 

Başvurular sonrası SERÇEV tarafından size ölçüm formları ulaştırılacak, formların bir hekim veya fizyoterapist tarafından doldurulup onaylanarak geri gönderilmesi istenecektir. Cihaz verilecek uygun çocuklar hekimler ve fizyoterapi uzmanlarınca belirlenecektir.