0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

Doğudan Batıya Engelsiz Hayat Projemizi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’ye Anlattık

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

SERÇEV, engel durumlarına göre ayrılmış eğitim öğretim kurumları yerine, kapsayıcı eğitimin önemi üzerinde durmuş ve bu doğrultuda devlet işbirliği ile hayata geçirdikleri Türkiye’de ilk olan projelerin temellerini atmıştır.

Çocukların birbirinden öğrenecek birçok şeyi vardır ve bu amaçla örnek okullarımızın 81 ile yaygınlaştırılması en büyük hayalimizdir. Her ilde bir okulun evrensel tasarıma uygun hale getirilmesiyle kapsayıcı eğitimin uygulanması mümkün olacaktır. Tüm bu iyileştirmeler neticesinde erişilebilir okul ortamıyla eş değer olarak daha başarılı ve bağımsız öğrencilerin yetiştirilmesi sağlanacaktır. Eğitim ortamlarında yapılacak bu iyileştirmelerin 81 ildeki her öğrencimize ulaştırılması ve daha erişilebilir alanların, eğitimde eşitliğin sağlanması noktasında bir araç olması hedeflerimiz arasındadır.

Bu amaçla, Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendiyi ziyaret ederek Doğudan Batıya Engelsiz Hayat Projemizi aktardık. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi; bu projenin çok önemli olduğunu, projenin 81 ile yaygınlaştırılması gerektiğini söyleyerek takipçisi olacağını bildirdi. Nezaketi ve projemize olan ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Event Details
  • Aralık 31, 2021 @ 4:00 pm - 5:00 pm

Detaylar

Tarih:
Aralık 31, 2021
Saat:
4:00 pm - 5:00 pm
Etkinlik Kategori:

Mekan

Cumhurbaşkanlığı
Türkiye