0 (312) 286 10 84 sercev@sercev.org.tr

Ankara Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Etkinlikleri

Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Engelliler Rehabilitasyon Şube Müdürlüğünün birlikte düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine katılım sağladık.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi (AKK), “3 Aralık Dünya Engeliler Günü”nde Başkent’te müzik dinletilerinden dans gösterilerine, söyleşilerden sergiye kadar çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

“Engelsiz Başkent” hedefi ile Ankara’da yaşayan engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya ve sosyal hayata katılmalarını sağlamaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de birbirinden renkli etkinlikler düzenledi.

Müzik dinletisinden resim sergisine, belgesel gösteriminden panele kadar birçok etkinliğe imza atan Ankara Kent Konseyi, “Kromozom Kardeşler” adlı belgesel filmin gösterimine de ev sahipliği yaptı.

Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gösterimi yapılan filmi izlemeye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Maalesef ülkemizde engelli vatandaşlarımız ancak böyle özel günlerde hatırlanıyor ve gündeme alınıyor. Daha sonra da hep askıya alınıyor, zamana bırakılıyor. Talep geldikçe yerine getirmeye çalışıyorlar ama Ankara’da durum farklı, Ankara’da Kent Konseyimiz var. Kent Konseyimizin Engelliler Meclisi 1 yıl boyunca sadece bu iş için çalışıyor” dedi.

Event Details
  • Aralık 3, 2021

Detaylar

Tarih:
Aralık 3, 2021
Etkinlik Kategori:

Mekan

Gençlik Parkı
Türkiye

Organizatör

Ankara Büyükşehir Belediyesi