PROJELERİMİZ

CP-CARE PROJESİ

Gazi Üniversitesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı ortağı olduğumuz CP-CARE Avrupa Birliği projesinin amacı; serebral palsili bireylere bakım verenlere yönelik genel ve standart bir bakım ve rehabilitasyon müfredatı ve eğitim programı oluşturmaktır. Ayrıca serebral palsili bireylerin bağımsızlığını destekleyecek olan, günlük yaşamlarını doğrudan uygun bir egzersizle ve bakım aracılığıyla beyin-kas sistemi için en iyi yardımcı teknoloji ve kullanımı için bakım verenlere VET kursu mobil uygulama aracılığıyla verilecektir.

KARİYER GÜNÜ

Ankara Milli Eğitim ve METESEN ortaklığıyla yürüttüğümüz ‘Serebral Palsili Olmam Meslek Sahibi Olmama Engel Değil’ isimli projenin Kariyer Günü Ostim Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

SEREBRAL PALSİLİ OLMAK MESLEK SAHİBİ OLMAMA ENGEL DEĞİL KAPANIŞ KONFERANSI

Serebral Palsili Olmam Meslak Sahibi Olmama Engel Değil isimli projemizin kapanış konferansını 5 Ekim 2017 günü Ankara Demonti otelde yapacağız.

MİMARİ TASARIM PROJESİ’NE ERASMUS+ DESTEĞİ

İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinden oluşan ekip “Practicing Universal Design Principles In Design Education Through a CAD-Based Game” projesi ile Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS+ Programı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.