In Kamu Projeleri, Tamalanmış Projeler

Türkiye’nin ilk Engelsiz Oyun Parkı Projesi Avrupa Birliği’nden alınan hibe ile SERÇEV koordinatörlüğünde, Çankaya Belediyesi ve İtalyan Sivil Toplum Örgütü ATLHA’ nın ortaklığı ile gerçekleştirilmiştir.

Engelli ve Engeli olmayan çocukların birarada özgürce oynayabilecekleri Engelsiz Oyun Parkı, açılan peysaj projesi yarışması ile tasarımı ve üretimi tamamlanan oyun elemanlarının yerleştirilmesi ile 12 Haziran 2008 tarihinde Ankara’da açılmıştır.

İlk model parkı Çukurambar’ da yaptırılmasına öncü olan SERÇEV, parkların çoğaltılması ve ülkemizin her yanında engelli çocukların faydalanabilecekleri yeni parkların kurulmasına katkı sağlamaktadır. Kars, Diyarbakır, Samsun, Edirne ve İstanbul’da Engelsiz Oyun Parkı çalışmalarına katkı sağlanmıştır.

 

Showing 3 comments
 • Ozan Güler
  Cevapla

  Çocuk oyun parkları hassas bir konu. Hele ki engelli çocuklarımız da mevzu bahis olduğunda bu konu çok daha hassaslaşıyor. Bu tarz çalışmaların daha da artması ve çocuk parklarının tüm çocuklara hitap etmesi dileğiyle.

 • Mercan Durmaz
  Cevapla

  Çok duygulandım.İnşallah böyle duyarlı çalışmaların devamı gelir.Onlar aramıza katıldıkça normalleşecekler…Ötekileştirmekten vazgeçecek sağlıklı çocuklara sahip aileler.

 • Şevval Ünal
  Cevapla

  Merhabalar ben Düzce Üniversitesinde Hemşirelik Bölümünde 3.sınıf okuyan ögrenci Şevval Ünal.Bu dönem aldıgımız sosyal sorumluluk projesi dersi adına gerçekleştirmek istedigimiz bir proje mevcut.Ben ve projede bulunan 3 arkadaşım burada bulunan Yeşil Düzce Özel Egitim Uygulama Merkezine Serçevin bu örnek park projesini yapmak istiyoruz bu sebeple de sizden yardım talep ediyoruz.Bu talebimize geri dönüş yaparsanız gerçekten yardıma ihtiyacı olan bu çocuklarimizi ve bizi çok mutlu edeceksiniz.İlgi ve alakanızı bekliyoruz.TEŞEKKÜRLER…

Leave a Comment

Bize Ulaşın

Bize bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.