In Devam Eden Projeler, Etkinliklerimiz

Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) öncülüğünde, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ve METESEN ortaklığıyla ‘Serebral Palsili Olmam Meslek Sahibi Olmama Engel Değil’ isimli bir proje sürdürülüyor.

Proje, ülkemizde ilk defa serebral palsili (çoklu engele sahip) çocukların meslek sahibi olmalarına yönelik teknoloji destekli mesleki eğitim altyapısının hazırlanmasını amaçlıyor. Proje kapsamında çoklu engele sahip öğrencilere ve ailelerine mesleki eğitim veriliyor ve danışmanlık yapılıyor.
Proje kapsamında engelli istihdamına yönelik farkındalığı artırmak için büyük bir şenlik gerçekleştirdik. Bahçelievler Anıtpark’ta 13 Mayıs günü gerçekleşen etkinliğimizde kurulan etkinlik adacıklarında engelsiz survivor, şehir içi engelsiz oryantirik, perküsyon atölyesi, el baskısı dev board-afiş, kum boyama, herkes için spor, tekerlekli sandalye rulolarıyla dev resimler, kukla atölyesi gibi birçok alanda çocuklarımız eğlenceli vakit geçirdi. Farkındalık yaratmak ve eğlenmek için gerçekleştirdiğimiz şenliğimizde Social Inclusion Band konser vererek bizlere keyifli bir akşam yaşattı. Destek veren tüm gönüllülerimize, destekçilerimize ve ailelerimize teşekkür ediyoruz.

Bize Ulaşın

Bize bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.