In Etkinliklerimiz, Spor ve Eğlence

SERÇEV-TİKA iş birliğinde yürüttüğümüz Pakistan projemizde Pakistan’dan gelen fizyoterapistlerimiz ile birlikte kurumlarımızı gezdik. Projemiz kapsamında; ÖZEM Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Karakusunlar IMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, MEV Gökkuşağı Ortaokulu, Engelsiz Meslek Lisesi,  Hacettepe Üniversitesi, Pursaklar Saray Engelsiz Yaşam Merkezi ziyaret edilerek özel eğitim kurumları hakkında bilgi verildi.

Yapılan geziler sırasında Özem Özel Eğitim Merkezi’nde farklı cihazların tanıtımı yapıldı. Konuşma terapisi, ergoterapi ve görme alanlarında eksik olduklarını gözlemlediler. Pakistan’da kısıtlı imkanlara sahip kurumlarda buradaki uygulamaları hayata geçirmek için çalışmalara başlayacaklarını belirttiler.

Bu çalışmalara başlamak amacıyla 13-14 Temmuz 2016 tarihlerinde Akhbar Kare Vakfı Yöneticileri Fizyoterapist Yvonne Frizzell ve Jim Frizzell derneğimizi ziyarete geldi.

Gazi Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek Doç. Dr. Bülent ELBASAN’dan fizyoterapi ünitelerindeki sistem hakkında bilgi alındı.

Türkiye’de ilk olan ve inşaatı tamamlanmak üzere olan Engelsiz Meslek Lisemizi gezdirerek daha sonra MEV Gökkuşağı Ortaokulu’nu ziyaret ettik. Gökkuşağı İlköğretim Okulu müdürümüz Sayın Vedat AZAP okul hakkında birtakım bilgiler aktararak misafirlerimizi bilgilendirdi.

Bize Ulaşın

Bize bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.