In Etkinliklerimiz

Anadolu’nun kalbi İç Anadolu; kültürel mirası, üzerinde kurulan uygarlıklar ve tarihte adını yazdıran ilk medeniyetleriyle yenilikçiliğin ezberlerini oluşturan bir bölgedir. Ankara, stratejik önemi, başkent olmasının verdiği ağırlık ve sahip olduğu potansiyelle geçmişten geleceğe ticaret, medeniyet ve kültür başkenti olmuştur. Aynı zamanda, bilim ve teknoloji adına ciddi bir genç nüfusa sahip Ankara, sahip olduğu değerli üniversitelerle, araştırma ve yenilik potansiyeliyle, genç zihinlerinin ortaya çıkardığı inovatif yaklaşımlarla Türkiye’nin inovasyon gücüne önemli bir katkıda bulunmaktadır.

Bu katkı ile geleceğe ve yetişen nesillere daha güvenle bakmaktayız. Günümüzde tasarım ve inovasyon, küresel ticaretin en önemli iki kavramı olarak öne çıkmaktadır. Bir zamanlar ürünleri daha ucuza üretmek, daha fazla üretmek ve daha uzak coğrafyalara satabilmek ne kadar önemliyse bugün yeni, yüksek teknolojili, çevreye saygılı ve insan hayatını kolaylaştıran ürünlerin üretilmesi o kadar önemli hale gelmiştir. Bu nedenle tüm ülkeler üretim yapılarını değiştirmek ve iş süreçlerini yeniden planlamak için politikalar uygulamaktadır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlayacağımız 2023 yılı için belirlediğimiz 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerimize ulaşma konusunda en fazla önem verdiğimiz kavramlardan olan tasarım ve inovasyon hakkında toplumumuzda farkındalık düzeyini artırmak için Bakanlığımız ve Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ile ülke çapında İnovasyon Haftası Etkinliklerini gerçekleştiriyoruz.

Bu etkinliklere özellikle gençlerimizin ve girişimcilerimizin giderek artan ilgisi, bizim için bir mutluluk kaynağıdır. Başarılı iş adamlarımız, sanayicilerimiz ve konularında uzman akademisyenlerle girişimcilerimizi ve gençlerimizi bir araya getirdiğimiz bu etkinliklerde yeni düşünceler ortaya koymak, yeni fikirler geliştirmek ve katılımcıların ufuklarını genişletme arzusundayız.

 

Bize Ulaşın

Bize bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.