In Etkinliklerimiz

Hayalle başlayan hikayeler insanı başarıya götürür. Yahya Kemal BEYATLI hayal için şöyle der ”İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.”

Engelli bireyler hayallerini yaşarken hem toplumun hem de çevrenin olumsuzlukları nedeniyle birçok kısıtlamayla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu kısıtlama neden olan bizler; engelleri kaldıralım, çocuklarımızın hayalleri gerçek olsun.

Bu doğrultuda çocuklarımızdan Tuna Gülaydın’ın hayalini gerçekleştirdik. Tuna’nın en büyük hayali;pasta yapmayı öğrenmekti. Bunu da ünlü bir şefle yapmak istiyordu. ODTÜ Koleji’nin ev sahipliğinde ünlü şef Uğur Volkan UYSAL’ın katılımıyla hayali gerçek oldu Tuna’nın. Tuna’nın mutluluğu annesinin cümlelerinde karşılığını buldu ”Tuna günlerdir bunu konuşuyor ve hayal ediyor. Tuna çok çok mutlu oldu.” Dört farklı masada akranları ile birlikte pastalar, salatalar yapan çocuklarımızın mutluluğu görmeye değerdi. Tuna’nın mutluluğu ise SERÇEV ailesinin gururuydu. Çocuklarımızla birlikte eğlenerek ve öğreterek yemekler yapan Uysal; onlarla birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederken, serebral palsinin farkında olduğunu ve her zaman SERÇEV’in destekçisi olacağını belirtti.

SERÇEV olarak; ” Benim Annem Bir Melek” sergisiyle yola çıktık ve çocuklarımızın hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvadık. İlk olarak en büyük hayali İlker Ayrık’la tanışmak olan Ozan Göğüş’ün hayalini gerçekleştirdik. Çankaya Belediyesi’nin değerli çalışanlarının desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı buluşmada Ozanımız, sanatçı İlker Ayrık’la bir araya geldi, sohbet etti ve sanatçının sahnelediği oyunu keyifle izledi. Bu güzel anlar Ozan’ın hayallerinde, onun mutluluğu ise fotoğraf karelerinde birer anı olarak yer aldı.

Umuyoruz ki tüm çocuklarımızın hayalini gerçekleştirir onların hayallerinin önündeki engelleri kaldırırız. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltıya, yüreğindeki heyecana, ailelerinin mutluluğuna sebep olan Çankaya Belediyesi yetkililerine, Uğur Volkan Uysal’a ve SERÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Atilla Konak’a çok teşekkür ediyoruz.

Bize Ulaşın

Bize bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.