In Etkinliklerimiz

İnsanın olduğu yerde yaşam, canlılık ve umut vardır. Yaşam bizleriz aslında. Bu içtenlikle doğaya can vermek amacıyla SERCEV, 1987 Mezunları Yardımlaşma Derneği ve Bilkent Endost Topluluğu işbirliğiyle bir etkinlik gerçekleştirdi.

İşe önce çocuklarımız ve Bilkent Üniversitesinden gelen gönüllü gençlerimizle meşe palamudu ve kestane tohumları toplayarak başladık. Topladığımız tohumları toprakla birleştirip umut dolu ellerimizle Çankaya Belediyesi ÇANSERA’ da topraklarıyla buluşturduk. Ektiğimiz 987 tohumu Meslek lisemizin serasına yerleştirdik.

Kurulduğumuz günden beri bir ağaçla aynı görevi görmeye çalıştık. Toprağın derinliklerine kök salmak, orada tutunmak ve verimli olmak istedik. Biz başardık ve meyvemizi verdik. Ulaşabildiğimiz kadar çok çocuğumuza ulaşmaya çalışıyoruz ve özveriyle yolumuza devam ediyoruz. Çocuklarımız da ektikleri bu fidanlarla büyümeye devam edecekler.

Can verdikleri bu tohumlar, tıpkı bizlerin onlara sağlamak istediğimiz yaşam gibi gözlerinin önünde filizlenecek, onları da gururlandıracaktır.  Etkinliğin sonunda, yüzlerde kocaman gülümseme, bedenlerde tatlı bir yorgunluk kalmıştı ve bu her şeye değerdi.

Bu güzel ve verimli etkinlikte emeği geçen öncelikle Proje koordinatörümüz Sayın İbrahim Arslan’ a ve katılan herkese şükranlarımızı sunarız.

Bize Ulaşın

Bize bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.